Seznamování na netu ?

25. října 2011 v 12:33
Je to v celém článku ...

Flirtuješ ráda na facebooku, líbku, lidech nebo jiných sociálních sítích? Věříš, že se tam dá najít skutečná láska? A dodržuješ při on-line seznamování všechna bezpečnostní pravidla?
Na seznamování na internetu se stále dost lidí dívá skrz prsty. Dneska už je to ale dost přežitek. Na síti trávíme spoustu našeho času, ať už toho volného, nebo pracovního či studijního. Internet se stal přirozenou a nezanedbatelnou součástí našeho života.

Zkus si jen spočítat, kolik času v on-line světě trávíš. Možná mnohem víc, než kolik ho věnuješ svým koníčkům a skutečným přátelům. Je tedy normální, že si i zde vytváříš nové vazby, přátelství, a že tě tu dokonce může potkat i láska.

K seznamování na síti slouží celá řada specializovaných webů, na které ale chodí spíš o něco starší lidé, kteří už nemají tolik příležitosti pro seznámení. Ty máš rozhodně víc šancí potkat svou lásku ve skutečném světě - ve škole, na brigádě, v tanečních, na diskotéce, v kroužku… Přesto i teenageři kontaktují na internetu opačné pohlaví, spíše se ale baví a nezávazně flirtují.
Flirtování na internetu má celou řadu výhod. Sedíš v soukromí svého pokojíku, takže ztrácíš zábrany a ostych, který je přirozený při kontaktu tváří v tvář. I ty nejostýchavější typy se mohou na síti mnohem snáz projevit, takže je to vlastně takový ideální trénink seznamování. Navíc o svém protějšku toho můžeš hned od prvního kontaktu celkem dost vědět. Profily na seznamovacích a sociálních webech jsou plné fotek, videí, komentářů, charakteristik. O druhém tu máš jako na talíři celý jeho profil. Pokud tedy není vymyšlený.
A právě to je největší úskalí on-line seznamování. Nikdy nevíš, jak moc se reálný člověk podobá svému profilu. Většina lidí má ve zvyku se trochu přikrášlovat a poupravovat realitu, aby byli atraktivnější a zajímavější. Přiznej si sama, jestli jsi někdy trochu nepřifoukla svůj status na facebooku, neudělala pořádnou probírku fotek, aby se na tvůj profil nedostaly ty, na kterých ti to nesluší, se svou profilovkou sis možná dokonce trošku pohrála ve photoshopu. Tohle klamání ještě není nebezpečné, horší je, když se za profilem šestnáctiletého fešáka skrývá desetileté děcko, tvůj nevybouřený spolužák, nebo dokonce nebezpečný pedofil či jiný deviant.

Pokud ale dodržíš zásady bezpečné on-line komunikace, můžeš tímhle flirtováním spíš získat. Jestli máš problém seznámit se v reálném životě, může být právě on-line styk způsobem, jak se naučit komunikovat a navazovat vztahy. A to nejen s kluky, můžeš si tak najít i kamarády. Snáz se tu také vyrovnáš s případným odmítnutím, a naučíš se, že vždy to člověku prostě nemusí vyjít, ale že má v záloze spoustu dalších možností na seznámení.
Důležité ale je, neuvíznout pouze v síti, a mít i reálné přátele. I když můžeš mít pocit, že ti tvá internetová přátelství dávají vše, co potřebuješ, nad skutečné vztahy to nemá. Na to nezapomínej.


Může se stát někdo z tvých on-line přátel tvým kamarádem i ve skutečnosti? Není to nemožné. Záleží zejména na tom, zda to chcete oba. Spousta lidí totiž svá on-line kamarádství a webové lásky chce ponechat jen v tomto virtuálním prostředí. Mají dost přátel, možná mají i svou drahou polovičku, ale baví je komunikovat a flirtovat po síti, možná právě proto, že je to nijak nezavazuje. Mnoho lidí dokonce flirtování na internetu nepovažuje ani za nevěru, i když mají doma partnera či partnerku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama