Existuje posmrtný život ?

25. října 2011 v 12:29
Je to v celém článku ...

Je těžké odpověděť na tuto zapeklitou otázku. Tak či onak, každý jsme jiného názoru.
Člověk, který je věřící, věří v posmrtný život. Ale vůbec se nemusí jednat o věřícího člověka, velkou roli hrajou také zkušenosti. Možná se jedná o výplody naší fantazie, možná ne.

Už je to 7 let. Ze stromů padaly listy. Byla jsem u babičky na víkend. Jedla jsem oběd, dodnes si pamatuji, co to bylo. Bylo mi tehdy 9 let. Zazvonil telefon. "Prosím pane Loumane, tady Věra," představila se vřele má babička. Nastala panika. Babička začala hysterickým hlasem volat na dědu, ať nastartuje auto. Odložila jsem lesklý příbor.
Co se to sakra děje? Proběhla mi myšlenka. U prababičky hoří. Sedla jsem si na pohovku a čekala. Zastavily se hodiny. Babička bledá jak stěna, uplakané oči. Doufala jsem, že jen leží v nemocnici a že je to dobré. Nebylo to dobré. Prababička uhořela ve svém vlastním bytě. Milovala jsem jí nadevše. Byl to osud. Mamka jí tenkrát říkala, ať k nám přijede už v úterý, ale nechtěla, nechala to na středu. Kdyby tak věděla... Nikdo dodnes neví příčinu smrti. Nešly otevřít dveře, jen byl cítit kouř a plameny šlehaly přes dveře.

Existuje posmrtný život?

Ano, existuje. Dle mého názoru ano. Dokázala mi to má zesnulá prababička. Byla jsem pro ní cenností. Každý večer slyším její hlas, jak na mě volá a chodí po pokoji, cítím mráz - pohlazení. Jsem ráda, i když se trošku bojím.

Já věřím. Věřím v posmrtný život. Nikdo nám nemůže říci, jestli existuje nebo ne. Jak pravil pan farář: "Hodní jdou do nebe, zlý jdou do pekla." Možná je to trošku klišé, ale této větě moc nevěřím. Prý se ze zlých lidí stanou psi. Je to tak?

Je mnoho otázek, co se týče posmrtného života, ale žádná odpověď. Nikdo nám nemůže říci, jaké je to být mrtvý, ale já vím, že ti nejbližší nás sledují a ochraňují.

Jaký na to máš názor ty?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy* Lucy* | Web | 25. října 2011 v 12:31 | Reagovat

Wow! Superny design =) A Miley pristane ten uces =)

2 fotorady fotorady | Web | 25. října 2011 v 12:36 | Reagovat

:) Krásný!! Líbí se mi jak jek to sepsané!! :)) Ode mě máš 5 hvězd!! :)

Koukni ke mě ;)

3 ann-ihilation ann-ihilation | Web | 25. října 2011 v 12:47 | Reagovat

Tyjo, přiznám se, že vážně nejsem fanda Miley a podobně, takže na první pohled na mě tvůj blog udělal spíš negativní dojem, ale pak koukám na ty články...a fí, vypadá to fakt super :) tak ještěže jsem se koukla pořádně..Jen tak dál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama